Informacje duszpasterskie

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Pierwszą Komunię świętą dzieci klasy III. Pamiętajmy w modlitwie o uczniach klasy III aby wytrwali w miłości do Jezusa Eucharystycznego przez całe życie.
 2. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowaniem do Uroczystości jest nowenna do Ducha Świętego, odprawiana codziennie o godz. 16.45. Serdecznie zapraszam również kandydatów, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00 oraz 11.00.
 4. Z kalendarza liturgicznego: dzisiaj z racji niedzieli opuszcza się święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. We wtorek – wsp., św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.
 5.  Spotkanie ministrantów w środę o godz. 17.30.
 6.  Proboszcz odprawił Msze św., pogrzebowe – od uczestników pogrzebu   za + Alojzę i Jana Łach. Natomiast od 13 maja będą odprawiane kolejne Msze św.,
  od uczestników pogrzebu za  + Zygmunta Grandys.
 7.  Dziękuję Rodzicom klasy III komunijnej za zaangażowanie na rzecz Parafii. Za wystrój ołtarza oraz posprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. Natomiast
  w następującym tygodniu proszę o pomoc i pracę: Państwa Wandę i Wiesława Łukasik, Państwa Janinę i Mariana Bajda, Państwa Justynę i Andrzeja Studziński.

 

Wszystkim Parafianom życzę spokojnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!