OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.02 – 14.02.2021

 

1. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
• Środa św. Scholastyki
• Czwartek światowy dzień chorego
• W niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu
• W przyszłą środę rozpoczynamy Wielki Post.
Już teraz pomyślmy, jak najowocniej przeżyć ten święty czas nawrócenia.
 
2. Przez cały tydzień można przynosić intencje modlitewne, które będą odczytywane w środy czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze dziękczynienia i prośby składamy w koszyczku przy obrazie Matki Bożej
 
3. W każdy piątek 10 minut przed Mszą świętą Koronka do Bożego miłosierdzia. Proszę wiernych o prowadzenie modlitwy.
 
4. Wiernych zrzeszonych we Wspólnocie modlitewnej św. ojca Pio zapraszamy w piątek po Mszy św.
 
5. Msze św. w sobotę wieczorem w naszej parafii sprawowane są według formularza niedzielnego. Kto uczestniczy w naszej Wspólnocie we Mszy św. w sobotę o 17.00 spełnia obowiązek zawarty w Dekalogu o świętowaniu niedzieli.
 
6. W związku z pandemią proszę o zachowywanie wszystkich norm sanitarnych.
 
7. Informuję, że w przypadku śmierci Wiernego dzwony będą biły po zgłoszeniu zgonu u kapłana, a następnie po Mszy św. wieczornej.
 
8. W sobotę na 10.00 na spotkanie formacyjne zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza oraz DSM. Zapraszamy również kandydatów i kandydatki, którzy chcą powiększyć to grono.
 
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła państwu: Dorocie i Adamowi Dobranowskim, Agnieszce i Jarosławowi Synowcom, Monice i Krzysztofowi Płonkom, a na ten tydzień prosimy państwo: Alicję i Jana Strońskich, Martę i Bogusława Kukla, Danutę i Henryka Kukla.
 
10. W najbliższą niedzielę, pozwolę sobie podzielić się z Wami świadectwem pracy misyjnej na afrykańskiej ziemi. Waszym modlitwom zawierzam misyjne dzieło całego Kościoła.
 
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o życiu jeszcze przed narodzeniem. Refleksja kto jest Panem życia i od kiedy człowiek jest człowiekiem
 
12. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Alojzę Łach, 86 lat. Niech odpoczywa w pokoju.