OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.02 – 28.02.2021

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
Wszystkich zachęcam do autentycznego przeżycia tego świętego czasu i podjęcia postanowień wielkopostnych. Chrystus czeka na nas w Sakramencie pokuty i nawrócenia. Pomocą w pogłębianiu więzi z Nim są nabożeństwa pasyjne , a także czyny miłosierdzia: modlitwa, post i jałmużna.
Droga Krzyżowa w piątek o 16.00 dla dzieci oraz o 17.30 (bezpośrednio po Mszy św. o 17.00).
Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00
2. W poniedziałek święto katedry św. Piotra Apostoła
3. We wtorek po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – grupa młodsza.
4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej nieustającej pomocy.
5. W czwartek po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do I Komunii Świętej.
6. W sobotę o 10.00 zbiórki dla: Lektorów oraz DSM. Szczególnie zapraszam wszystkie dziewczęta, dla których ważne jest nie tylko piękno cielesne ale również duchowe.
7. Najbliższa niedziela w Kościele Katolickim obchodzona jest jako niedziela Ad Gentes dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone w środę popielcową na cele Caritas. Składka w całości wyniosła 376 zł. Zgodnie ze zwyczajem połowę przekażemy na Caritas diecezjalny, a połowa zostanie dla potrzebujących w parafii.
9. Do nabycia są Paschaliki i baranki Wielkanocne. Kwota odprowadzana od każdego baranka i paschaliku do diecezji to 4 złote. Wszelkie ofiary przekraczające tę kwotę pozostają w parafii. Z zebranych środków przygotujemy paczki na święta dla potrzebujących.
10. Bóg zapłać za sprzątanie i złożoną ofiarę, a na ten tydzień prosimy: państwa Danutę i Fryderyka Siewiera, Monikę i Jacka Początko, Annę i Sebastiana Góral.