Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Drodzy Młodzi przechodzicie do historii Gorzkowa, a wspólnota Rektoratu liczy, że nie zawiedziecie Ducha Świętego i Kościoła, tej jego małej cząstki, jaką stanowimy.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Święty Okres Wielkanocny. Wspominamy w niej zstąpienie Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłanie do wszystkich ludów, narodów i języków. Jest to Uroczystość, która zachęca wszystkich, którzy przyjęli Bierzmowanie do wspomnienia i podziękowania za ten Sakrament. Jest też okazją i zachętą, aby prosić o pomoc Ducha Świętego i obiecać Mu mocniejszą współpracę z Jego darami i chryzmatami, aby mocniej zapragnąć z Jego pomocą wiarę mężnie wyznawać, bronić jej i według niej żyć.

W tym roku Bierzmowanie młodzieży klas ósmych było wyjątkowe i przejdzie do historii naszej wioski i Rektoratu. Było to pierwsze Bierzmowanie w naszym kościele. W czasie wizytacji kanonicznej w Środę Popielcową 20. lutego Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski udzielił tego Sakramentu siedmiorgu naszym młodym Parafiankom i Parafianom.